Trećaši u Velikom Grđevcu i Bjelovaru

U četvrtak, 11. svibnja 2017. učenici trećih razreda matične i područnih škola bili su na izletu u Velikom Grđevcu i u Bjelovaru.

U osam sati okupili smo se ispred škole te krenuli prema prvom odredištu. Oko pola deset, stigli smo u Kulturni centar „Mato Lovrak“ u Velikom Grđevcu. Uz pratnju stručnog vodiča Kulturnog centra, razgledali smo Osnovnu školu Mate Lovraka koju je Mato Lovrak pohađao kao dijete i u kojoj je kasnije radio kao učitelj. U njoj smo se zadržali u spomen sobi Mati Lovraku u kojoj smo vidjeli njegove dokumente, njegova književna djela, osobne predmete, pogledali isječke filmova „Vlak u snijegu“ i „Družba Pere Kvržice“  te ostalu ostavštinu njegovog rada i djela.

Nakon toga, vlakić „Lovrak Express“ povezao nas je do sljedećeg odredišta – „Staze prijatelja prirode“. Tamo smo imali priliku vidjeti rekonstruirani mlin nalik onome kakvog je družba Pere Kvržice mogla obnavljati. Naučili smo mnogo o načinu života kakvim se živjelo na selu u Lovrakovo vrijeme i vidjeli smo brojne predmete iz prošlosti. Ondje smo imali priliku vidjeti i razgledati i parnu lokomotivu s vagonima iz romana „Vlak u snijegu“.

Zatim smo se uputili prema ŠRC „Kukavica“ gdje smo ručali. Nakon ručka, učenici su uživali u sportskim igrama na prostranim sportskim terenima.

Na povratku smo posjetili i Bjelovar – središte Bjelovarsko - bilogorske županije i Bjelovarsko - križevačke biskupije. Bjelovar je jedan od mlađih gradova, nastao sredinom 18. st. odlukom Marije Terezije. Pogledali smo najvažnije kulturno-povijesne spomenike i prošetali centrom grada gdje smo se za kraj osvježili sladoledom.

Uslijedio je povratak prema školi. Pomalo umorni, ali dobro raspoloženi, oko 17:30 stigli smo pred školu odakle su se učenici školskim autobusima uputili kućama.

fotogalerija

piše učiteljica Antonia Kelava

objavio: Marina Grugan   datum: 13. 5. 2017.

28.6.2017. - podjela svjedodžbi (8h niži, 9h viši, 11h osmaši)

21.8.2017. - popravni ispit (8h)

4.9.2017. - prvi dan nastave

Za više obavijesti, slijedite LINK.

Kalendar nastave 2016-2017.pdf

Da bi preslušali himnu kliknite na link školska himna.