ZOO posvojitelj

Krajem prvog polugodišta učenici 6.N razreda pokrenuli su akciju ZOO posvojitelj. Kako su primijetili da su koševi za smeće prepuni plastičnih boca, odlučili su to promijeniti u nečiju korist. Spasili su i ukrasili kartonsku kutiju iz otpada, a u koju su potom svi učenici i učitelji Područne škole Nespeš odlagali plastične boce. Kutiju su redovito praznili svaki mjesec te po kraju akcije sakupili malo više od 400 boca. Boce su prodali, a novac uplatili u Zoološki vrt Zagreb. Tom su akcijom postali posvojitelji malog žutog mungosa na godinu dana odnosno pomogli su brinuti o životinjama Zoološkog vrta (kroz kupovinu hrane, igračaka i uređenje nastambi uplaćenim novcem). Žuti je mungos, naravno, ostao stanovnik Zoološkog vrta, s našim potpisom na njegovoj nastambi, a mi smo u znak zahvale primili plaketu sa slikom i informacijama o našem "mungosiću" na koju smo iznimno ponosni.

Hvala svima koji su nam pomogli u sakupljanju boca!

Razrednica: Marina Grugan

objavio: Marina Grugan   datum: 5. 6. 2017.

28.6.2017. - podjela svjedodžbi (8h niži, 9h viši, 11h osmaši)

21.8.2017. - popravni ispit (8h)

4.9.2017. - prvi dan nastave

Za više obavijesti, slijedite LINK.

Kalendar nastave 2016-2017.pdf