Drugaši u Varaždinu i Trakošćanu

U utorak, 6. lipnja 2017., svi drugaši naše škole zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su Varaždin i Trakošćan.
Rano ujutro smo najprije podijeljeni u dvije skupine zavirili u Svijet kukaca. Oduševio nas je Entomološki odjel Gradskog muzeja Varaždin koji je smješten u palači Herceg. Bili smo iznenađeni, a i ponosni kada nam je kustosica rekla kako je prirodoslovac prof. Franjo Košćec, koji je osnovao Svijet kukaca, rodom iz našeg kraja, točnije Paukovca. Nakon muzeja i kupovine suvenira, slijedila je igra i doručak u predivnom, zelenom perivoju Starog grada Varaždina.
U 12:30 smo stigli u dvorac Trakošćan, prošetali svim njegovim katovima, salonima, divili se namještaju, slikama, oružju i puno naučili o njegovoj bogatoj prošlosti i načinu života. Zapamtili smo kako je taj dvorac zbog svoje iznimne ljepote jedan od 12 najljepših u Europi i zbog toga ga rado posjećuju brojni turisti.
Nakon toga je slijedio ručak u Hotelu Trakošćan te brza kupovina igračaka i suvenira jer nas je na kraju iznenadila kiša i ubrzala naš povratak prema školi u Donju Zelinu.

piše učiteljica Milica Markiš

objavio: Marina Grugan   datum: 10. 6. 2017.

28.6.2017. - podjela svjedodžbi (8h niži, 9h viši, 11h osmaši)

21.8.2017. - popravni ispit (8h)

4.9.2017. - prvi dan nastave

Za više obavijesti, slijedite LINK.

Kalendar nastave 2016-2017.pdf

Da bi preslušali himnu kliknite na link školska himna.