"I more i ja i ja s morem zlatom" Josip Pupačić

Četvrtaši naše škole su s prijateljima iz POOS-a i prvog razreda iz PŠ Psarjevo zajedno s njihovim učiteljicama realizirali izvanučioničku nastavu u primorski kraj.

Na menuu se osim ručka u konobi Fasana u Fažani našao i posjet Aquariumu Pula, razgled Pule i pulske Arene iz autobusa te četverosatni obilazak jednog od 8 naših nacionalnih parkova, NP Brijuni.

U Aquariumu Pula susreli smo čudesna bića iz morskog svijeta, manje i više nam poznata.

Vozeći se brijunskim turističkim vlakićem upoznali smo i vidjeli svo bogatstvo flore i faune parka te njegovih znamenitosti. Vlakom se posjećuju od centra otoka udaljeni arheološki lokaliteti: zaljev Verige s ostacima rimske vile Rusticae iz I. st.n.e., kao i safari park u kojem u skladnoj zajednici žive zebre, somalijske ovce, indijska goveda, jednogrba deva, lame i slonica Lanka.

Najviše nas se naravno dojmio Koki, veliki žuto-kukmasti kakadu iliti Titov papagaj koji "razgovara" (Stari, kako si?, Kako se zoveš?, Koki, Zdravo, Tito...), šepuri se, a ponekad se želi čak i «rukovati» i koji zasigurno zna mnoge tajne Brijuna...

Cijeli izvanučionički menu zasladili smo kupanjem u našem bisernom moru.

S "ekipom iz snova" dan se brzo približio svom kraju. Umorni, ali sretni, zadovoljni i obogaćeni za još jedan preeeekrasan doživljaj lagano smo krenuli iz valovitog i modrog u brežuljkasto, krivudavo i zeleno...

fotogalerija

Pripremila: Lidija Smrndić, učitelj-mentor

objavio: Dražen Crni   datum: 18. 6. 2017.

28.6.2017. - podjela svjedodžbi (8h niži, 9h viši, 11h osmaši)

21.8.2017. - popravni ispit (8h)

4.9.2017. - prvi dan nastave

Za više obavijesti, slijedite LINK.

Kalendar nastave 2016-2017.pdf