"Mali pekari" u 1. a

Svi učenici 1.a razreda članovi su Malog zbora i uspješno su odradili svoj prvi pjevački nastup  na školskoj svečanosti povodom Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje. Nakon blagoslova i blagovanja krušnih delicija naših mama i baka postali su „mali pekari“ i naučili su raditi kruh. Brašno, voda, kvasac i sol bili su dovoljni da otkriju tajnu pripreme kruha. Svatko je želio doprinijeti nastanku kruha. Dok su čekali da tijesto „naraste“ naučili su sve o putu od zrna do kruha te su se uz pjevanje pjesme Pekarčić i pričanje priče Važno zrno počastili slasnim plodovima zemlje: jabukama  i kruškama iz Larina vrta. Iz znatiželje su probali i dunju koja ih je u svakom pogledu „iznenadila“.

U međuvremenu je naša kuharica Milica Pentavec ispekla naš kruh u školskoj kuhinji. Još topao kruh pojeli su u slast.

Zadovoljni i ponosni prvašići su spoznali važnost kruha i važnost zahvale za darovane plodove zemlje.

fotogalerija

Pripremila: učiteljica Lidija Smrndić

objavio: Ivana Tuđan   datum: 12. 10. 2017.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika