SVJETSKI DAN KRAVATE (18.10.)

Kravata je je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Hrvatski sabor iskazao je kravati posebnu počast, proglasivši godine 2008., upravo 18. listopada Danom kravate. Od tada se Dan kravate svake godine 18. listopada svečano obilježava kao Svjetski dan kravate u Hrvatskoj, a  tijekom proteklih godina njegovo je obilježavanje započelo u raznim dijelovima svijeta.

8. listopada 2003. godine Arenu u Puli je obavila najveća kravata na svijetu, dugačka  808 i široka 25 metara. Pulska kravata  je bila crvene boje i simbolizirala je kravatu kao dio hrvatske i svjetske baštine.

Tome u čast danas su naši učenici i učitelji došli na nastavu s kravatom oko vrata i ponosno nosili ovaj simbol elegancije. Učenici iz Nespeša su napravili zanimljivu zajedničku fotografiju u obliku kravate. Budući da smo mi jako ponosni na kravatu, bilo je ugodno učiti, raditi, igrati se, šetati hodnikom te pjevati i plesati uz kravatu oko vrata.

fotogalerija

piše:učiteljica: Milica Markiš

objavio: Ivana Tuđan   datum: 19. 10. 2017.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika