Intervju s Milanom Bandićem, zagrebačkim gradonačelnikom

Bandić: „Najvažnije je u životu biti naoružan znanjem.“

Sara: Koji je povod Vašem dolasku u našu školu?

Bandić: Došli smo, prije svega, da se upoznamo i da na najbolji mogući način demonstriramo solidarnost grada Zagreba sa Zelinom. Dolazili smo i prije pola godine u jedan vatrogasni dom te i tamo nešto sitno donirali. Tako na simboličan način pokazujemo kako Zagreb brine i o gradovima u svojoj okolici. Tako, zapravo, pokazujemo zajedništvo.

Nika: Kako Vam se svidio program koji su pripremili učenici naše škole sa svojim učiteljicama?

Bandić: Prekrasno! Posebno mi se svidio učenik petog razreda (Tin Neubauer, op.a.) koji nas je sve zabavio, a uspio je pomalo od nas napraviti i „bedake“. Svi smo se primili za uši, zar ne?! Lijevom rukom za desno uho, a desnom za lijevo. (smijeh)

Sara: Je li Vam ovo prvi put da posjećujete zelinski kraj i kako Vam se sviđa?

Bandić: Joj, draga moja djeco, kako sam ja u Nespešu još kao dječak rezao nožem maglu…! Sad me je to prošlo. Da, bili smo kao djeca u Nespešu gotovo svaki tjedan.

Nika: Već ste 17 godina gradonačelnik, jeste li ikada poželjeli prepustiti funkciju nekom drugom te se napokon odmoriti i opustiti?

Bandić: Zasad ne, možda za jedno deset, petnaest godina. (smijeh)

Sara: Je li teško biti gradonačelnik Zagreba?

Bandić: Kad radite posao koji volite, znate i osjećate i kada ste sto posto uronjeni u njega, onda vam je posao hobi, zabava, igrate se, to vam je gušt i užitak. Onda se, radeći, odmarate. To vam je kao perpetuummobile.

Nika: Koliko Vam je bitno školovanje djece?

Bandić: Najvažnije na svijetu! Nema ništa važnije u životu nego biti naoružan znanjem.

S Milanom Bandićem razgovarale polaznice novinarske skupine

Sara Inge Zlatarić i Nika Kranjec, 8.a

objavio: Dražen Crni   datum: 13. 11. 2017.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika