prosinac 2020.

« Prosinac 2020 »

Otvoreni čitalački kutak - DND Sv. Ivan Zelina
Autor: Lidija Smrndić, 9. 10. 2020.

Suradnja naše škole i Društva Naša djeca - Sveti Ivan Zelina nastavlja se i ove školske godine, naravno uz pridržavanje svih epidemioloških mjera.

U sklopu održavanja Dječjeg tjedna koji je tradicionalno godišnja akcija Saveza društava "Naša djeca" Hrvatske, a koji se ove godine održava od 5.-11.10. u utorak 06.10.2020. u sklopu događaja "Otvoreni čitalački kutak" učenici 4. b slušali su predavanje "Putopis iz Indije - I tamo djeca žive". Gost je bio fantastični Kristian Nasteski🤩.

Naši učenici slušali su o Kristianovom boravku, načinu života, školovanju i odrastanju u Indiji, o njegovom snalaženju u stranoj zemlji kao djetetu, o kulturi i narodu, a ponajviše o djeci🙋‍♀️🙋‍♂️🙋. Na kraju druženja Kristian je zasvirao je na tradicionalnim indijskim instrumentima i svi su zaplesali.

Dogovoreno je da će učenici svojim vršnjacima u Indiji pisati pisma i slati crteže u kojima će im približiti našu zemlju, pa je moguće da se tu razviju i neka prijateljstva na daljinu.

Već se veselimo novom susretu i novom Čarobnom čitalačkom četvrtku u prosincu.laugh

Ravnateljica