7.10. Ekološki dan

6.12. Sveti Nikola - Dan župe

25.5. Dan škole - dan otvorenih vrata

12.6. Sportski dan

Rasporedi zvona i raspored dežurstva učitelja.

Raspored informacija za roditelje - šk. god. 2019./2020.

Informacije-2019-2020.pdf

« Siječanj 2020 »

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu
Autor: Marina Ivčin, 1. 5. 2014.

U petak 9. svibnja 2014. učenici 3. i 4. razreda sudjelovati će u Jumicar programu preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnome prometu podržavaju:

- Ministarstvo unutarnjih poslova RH

- Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta RH

- Agencija za odgoj i obrazovanje

- Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Zagrebačke županije

- Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport grada Zagreba.

Program je osmišljen u dva dijela, prvi dio je teorijski gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti, a drugi dio, njima mnogo zanimljiviji, im pruža mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete malo kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

Dosadašnja iskustva:

Djeca su s oduševljenjem sjedala  za volan malih automobila te su na taj način mogli uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Cilj Jumicara nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog sponzora Peugeot i tvrtki iz okruženja te je za roditelje, djecu i škole besplatan i ovim putem se polaznici zahvaljuju sponzorima.

Više o samom programu pogledajte na web stranici Jumicar ili na njihovoj Facebook stranici.