Jumicar - program za djecu u prometu

Učenici drugih razreda danas su sudjelovali u preventivnom i edukativnom programu Jumicar namijenjenom odgoju djece u prometu. Edukacija se sastojala od multimedijalnog predavanja na kojem djeca uz interaktivnu nastavu uče o sigurnom ponašanju u cestovnom prometu, a zatim od praktičnog dijela. Praktični dio odvijao se na poligonu na školskom igralištu. Djeca su samostalno upravljala automobilima za obuku uz pratnju stručno kvalificiranih djelatnika programa. U svojim automobilima postizali su brzinu od otprilike 15 km/h. Na taj su način imali priliku uočiti sve poteškoće i opasnosti u prometu iz perspektive vozača. Djeca su istinski uživala, a cilj je postignut: ne od polaznika napraviti dobre vozače, već pažljive i sigurnije pješake u prometu. O kvaliteti i vrijednosti programa govori i činjenica da je podržan u svim većim europskim zemljama. Nadamo se da će učenici naše škole imati još prilike sudjelovati u ovako kvalitetnim i besplatnim programima kao što je Jumicar. Dojmove učenika pročitajte u nastavku.

Fotogalerija

Prvo sam promatrala Nataliju i Gabrielu i vidjela kako se sudaraju pa sam postala nervozna. No, kada sam sjela u svoj crveni automobil bila sam presretna kako mi je vožnja dobro išla. Uživala sam i zato bi ovaj dan nazvala: Amalijin dan.

Amalija Bastalić, 2. B

Sve mi je bilo super, ali najviše su me razveselile pohvale koje sam dobila od gospodina Davora za dobru vožnju.

Iva Pasinek, 2. B

Ne znam da li mi je bilo bolje predavanje od gospodina Davora ili mjesto suvozača u žutom džipu. Naš autić vozila je Eva. Ona je jako vrckasta i zabavna pa je i vožnja s njom bila uzbudljiva. Nije ni čudo da smo se sudarile s Jakovom. Nije to bilo ništa strašno već jako zabavno.

Lana Marenčić, 2. B

Baš sam se danas dobro provela.Vozila sam džip i zaslužila vozačku dozvolu. Vrijeme u vožnji brzo prođe. Lijepo je što nam ostatak razreda pljeskanjem daje do znanja da smo dobro vozili. Znam da se svima svidjelo i da ćemo sada svi bar nekoliko dana pričati samo o tome. Svi smo ostali živi, jer rekao je striček da je važno u prometu ostati živ. To smo naučili!

Natalija Fanjek, 2. B

Danas mi je bilo super u školi. Bilo mi je dobro i predavanje o prometu i vožnja. Za vrijeme vožnje, Luka se skoro zaletio autićem u mene. Imali smo postavljene prometne znakove i semafore. Tako sam bio koncetriran na vožnju da sam skoro prošao kroz crveno. Mislio sam da neću dobiti vozačku, ali sam je ipak zaslužio.

Jakov Jakšić, 2. B

Kad sam sjela u autić, obuzeo me strah. Kasnije sam shvatila kako se vozi. Dodavala sam gas kao da vozim već godinama. Tako mi je bilo lijepo da bih ponovno željela sudjelovati u Jumicaru.

Lana Vodopijevec, 2. B

Svidjelo mi se kako su nam stričeki objašnjavali kako se treba ponašati u prometu i kako voziti autiće. Jednom sam prošao kroz žuto i sudario se s drugim automobilom. Mislim da sam malo prebrzo vozio, ali baš je bilo super. Na kraju smo se svi zajedno fotografirali.

Tin Neubauer, 2. B

Ovaj dan je bio zabavan, ali i poučan. Vozila sam džip i imala Luciju Miličević za suvozačicu. Ona je jučer pala pa nije mogla voziti. Zbog nje sam morala biti još pažljivija. Tako je bilo dobro voziti autić da bih to ponovila još puno puta.

Lucija Bartolović, 2. B

Bilo mi je jako, jako, jako dobro kada sam vozio auto. Naučio sam kako se vozi auto i kako dodaje gas. Želio bih to ponoviti.

Ivan Katić, 2. b

objavio: Dražen Crni   datum: 3. 6. 2015.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika