Vesela božićna svečanost u Donjoj Zelini
Autor: Marina Ivčin, 23. 12. 2013.

U petak 20. prosinca održana je svečana božićna priredba u matičnoj školi u Donjoj Zelini. Kako i priliči blagdanu rođenja Betlehemskog Djetešca, svečanost je prštala glazbom, plesom, smijehom i veseljem.

Svečanost su, uz učenike, roditelje i učitelje, uveličali i  gradonačelnik Svetog Ivana Zeline g. Hrvoje Košćec, vlč. Dragutin Toplak te ravnateljica SŠ Dragutina Stražimira gđa Marica Roguljić. Gradonačelnik je održao kratak govor u kojem je izrazio zadovoljstvo veselim blagdanskim ugođajem u našoj školi, zaželio nam puno uspjeha u radu u novoj godini te izjavio da će Grad i ubuduće pružati podršku svim školama na svojem području.

U uvodnom govoru naša ravnateljica gđa Branka Dananić osvrnula se na sve što smo postigli u ovoj godini te zahvalila svim učenicima, roditeljima i svim zaposlenicima škole koji su svojim zalaganjem omogućili ta postignuća. Istaknula je da smo u ovoj godini imali šest državnih natjecanja te osvojili jedno prvo i pet trećih mjesta, što ne bi bilo moguće bez predanog rada učenika i učitelja. To dokazuje da su u ovoj sveopćoj krizi, usprkos smanjivanju prava zaposlenika, moralne vrijednosti još uvijek ispred materijalnih. Dokaz za to je i velik odaziv učenika i njihovih roditelja na sve humanitarne akcije koje su tijekom ove godine bile organizirane u našoj školi.

Također je istaknula da smo ovu školsku godinu započeli s novom fasadom na matičnoj školi, svi preostali dotrajali drveni prozori u školi zamijenjeni su novom plastičnom stolarijom, a također je u tijeku polaganje novih epoksidnih podova u trima učionicama matične škole te postavljanje laptopa i projektora u sve učionice matične i područnih škola. Time će se kvaliteta nastave materijalno i metodički podići na višu razinu.

Stoga je zahvalila svim osobama, institucijama i službama koje svake godine pružaju potporu našoj školi te omogućuju njezin bolji i kvalitetniji rad:

Zagrebačkoj županiji i županu Stjepanu Kožiću, Gradu Sv. Ivanu Zelini i gradonačelniku Hrvoju Košćecu, pročelniku Ureda za prosvjetu Vjeranu Štublinu te članovima Školskog odbora.

Nakon ravnateljičinog govora slijedila je svečanost koja je ove godine bila ponešto drukčija nego proteklih. Naime, u veselom kajkavskom igrokazu koji govori o zbivanjima u jednoj obitelji na Badnju večer, uz učenike su glumili i učitelji, što je najprije izazvalo čuđenje, a zatim veselje kod publike, osobito učenika. Sve ostale točke priredbe, nastup malog i velikog zbora, tamburaši, folklor te scenske igre, bile su uklopljene u igrokaz, kao da ih obitelj gleda na televiziji ili sluša na radiju. Svim je točkama bilo zajedničko obilje veselja i božićne radosti. Po veselim licima publike i oduševljenom pljesku kojim su nagradili svaku točku možemo zaključiti da je predstava bila zaista uspješna.

Na kraju nam je ravnateljica uputila čestitke povodom božićnih i novogodišnjih blagdana te svima zaželjela obilje zdravlja, sreće, znanja i uspjeha u novoj godini.

Piše: Draženka Jarec Tomorad