Ravnateljica Branka Dananić dobila četvrti mandat
Autor: Marina Ivčin, 10. 4. 2014.

Uz gotovo stopostotnu podršku Učiteljskog vijeća i zbora radnika škole te jednoglasnu podršku Vijeća roditelja, Školski odbor OŠ Ksavera Šandora Đalskog jednoglasno je 21. ožujka donio odluku da se gđa Branka Dananić četvrti put imenuje ravnateljicom naše škole od 24. travnja 2014. godine.

Kako je ravnateljici  23. travnja ove godine završavao treći mandat, Školski odbor raspisao je natječaj, na koji je pristigla molba dosadašnje ravnateljice Branke Dananić.

U svojoj molbi gđa Dananić navela je da je radila u ovoj školi od 1988. do 1998. godine kao učiteljica prirode, biologije i kemije, a 2000. godine imenovana je v. d. ravnateljicom. Sljedeće godine imenovana je ravnateljicom u prvom mandatu, 2005. u drugom, a 2009. u trećem mandatu. Svih se ovih godina stručno usavršavala te radila na unapređenju naše škole, kako na poboljšanju odgojno-obrazovnog procesa, tako i uvjeta rada i života u školi.

Njezin je dugogodišnji rad prepoznat i cijenjen ne samo među djelatnicima škole, roditeljima i učenicima, već i u Gradu, Županiji te lokalnoj zajednici s kojima redovito i uspješno surađuje.

Od 2000. godine, otkad je imenovana v. d. ravnateljicom, povećao se broj zaposlenika u školi, kao i broj razrednih odjela. Otvoren je i novi razredni odjel za djecu s posebnim potrebama s kojima radi učitelj rehabilitator. Svim je učenicima omogućeno pohađanje izborne nastave, uređene su i opremljene nove učionice, a škola se redovito oprema suvremenim nastavnim sredstvima i pomagalima. Svi učenici putnici obuhvaćeni su prijevozom školskim autobusom, a uvedene su i nove linije. Naši učenici redovito sudjeluju na mnogim natjecanjima, a prošle godine sudjelovali su na šest državnih natjecanja. Škola surađuje i s Udrugom Srce te sudjeluje u brojnim humanitarnim akcijama. Također održava dugogodišnju suradnju s Hrvatsko-mađarskom osnovnom školom u Petrovom Selu.

Matična škola dobila je novi priključak na gradsku vodovodnu i plinsku mrežu, novu kotlovnicu, krov, vanjsku stolariju, a obnovljeni su i podovi, namještaj i školske ploče u učionicama. Nadograđena je konferencijska dvorana, uređen park i okoliš škole te parkiralište, uveden videonadzor, u sve učionice postavljeni su LCD projektori i prijenosna računala, a u školsku kuhinju uveden je HACCP sustav te je opremljena novim aparatima.

PŠ Nespeš od ove je školske godine osmogodišnja, a u tijeku je izgradnja sportske dvorane.

U PŠ Psarjevo uveden je priključak plina, instalirano centralno grijanje, obnovljeni zidovi, podovi, električne i vodovodne instalacije, krov, vanjska stolarija, dograđena zbornica, obnovljena fasada, asfaltirana prilazna cesta i parkiralište.

Ravnateljica je u svojoj molbi navela da su tijekom proteklih 14 godina članovi Školskog odbora, svi djelatnici škole, učenici, roditelji i nadređene službe upoznali njezin rad kao poslovodnog i stručnog voditelja škole.

Naglasila je da je posebno ponosna na to da je u ovih 14 godina ostvarila dobru suradnju sa svim navedenim ustanovama i subjektima, zaposlenicima škole i roditeljima koji su uvijek podržali njezine projekte. Uz svoju marljivost, ustrajnost, odlučnost, fleksibilnost, taktičnost i pravednost uspjela je uskladiti ljudske, materijalne i sve ostale potencijale za postizanje optimalnih ciljeva odgoja i obrazovanja prema Državnom pedagoškom standardu.

U idućem mandatu zalagat će se za daljnje unapređenje nastavnog procesa i materijalnih uvjeta rada, graditi skladne odnose, razvijati i provoditi školske projekte i unaprijediti školski kurikulum pogodan za učenje učenika te profesionalni razvoj učitelja.

Ravnateljici želimo puno uspjeha u radu u sljedećem mandatu te ostvarenje svih ciljeva koje si je postavila!

Piše: Draženka Jarec Tomorad