Izlet u Varaždin
Autor: Marina Ivčin, 9. 6. 2014.

Drugi razredi naše škole su u srijedu, 4. lipnja išli na izlet u Varaždin. Krenuli smo ujutro s autobusima. Put od škole do Varaždina bio je kratak. Najprije smo išli na varaždinsko groblje, najljepše groblje u Europi. Krenuli smo u park gdje nam je vodič ispričao da i drveće ide u školu. Došli smo do Starog grada i slušali kako je nekada Varaždin bio glavni grad Hrvatske i da je dvorac bio okružen vodom kako bi se stanari zaštitili od neprijatelja. Zatim smo išli do slastičarne i kupili sladoled. Autobusom smo se vozili do tvornice Vindija. Ušli smo u tvornicu i gledali kako se proizvode razni proizvodi: mlijeko, jogurt, sir, sokovi i puding. Otišli smo u Vindijin restoran i tamo dobili sok i puding. Ponovno smo ušli u autobus i vozili se do Muzeja kukaca. Vidjeli smo razne kukce. Vozili smo se do gradskih bazena. Tamo je bio restoran i u njemu smo jeli. Zatim smo prošetali do parka gdje smo se igrali. Ušli smo u autobus i krenuli doma. Najljepše mi je bilo kad smo išli u Vindijin restoran.

Sara Herić Matijević, 2. b

Fotogalerija.

Više dojmova možete pročitati u nastavku.

Izlet u Varaždin

Naš izlet je bio odlazak u Varaždin. Krenuli smo od varaždinskog groblja. Vodička nam je ispričala zašto je to groblje posebno. Zatim smo išli na Stari grad. Vidjeli smo jedini dvorac koji nije bio srušen. Kupili smo sladoled i pojeli ga na putu do autobusa. Otišli smo do tvornice Vindija. Vidjeli smo što se sve radi u Vindiji i probali smo sokove i pudinge. Zatim smo krenuli u Muzej kukaca. Vidjeli smo i kip Grgura Ninskog. Na kraju smo išli na ručak. Izlet je završio igrom u parku.

Petra Šimleša, 2. a

Izlet u Varaždin

Na izlet smo krenuli u 8:00 sati isprd škole. Do Varaždina smo se vozili autobusom. Najprije smo išli do varaždinskog groblja, tamo smo vidjeli puno drveća i cvijeća. Onda smo išli do tvornice Vindija. Tamo smo vidjeli kako se proizvode mlijeko, sir, jogurt, puding i sir. Zatim smo išli do Muzeja kukaca gdje smo vidjeli puno prepariranih kukaca. Na kraju smo išli u restoran na ručak. Na izletu mi je bilo jako lijepo.

Irina Sever, 2. a

Izlet u Varaždin

Okupili smo se ispred škole u 8:00 sati. Dok su svi žurili na nastavu, mi smo čekali svoje prijatelje i učiteljicu. Tada su stigli autobusi. Ušli smo u njih, smjestili se i tada nam se predstavio vodič Nino. Napokon smo krenuli u Varaždin. Put je bio zabavan. Došli smo u Varaždin i najprije posjetili Park Ivana Pavla II. Tamo smo upoznali vodičke Katicu i Ankicu. One su nas vodile na varaždinsko groblje, do Starog grada Varaždina, zatim u crkvu. Vidjeli smo i Anđelinjak, mjesto gdje anđeli odmaraju nakon što nas čuvaju. Zatim smo posjetili Muzej kukaca, išli smo na sladoled i autobusima krenuli do tvornice Vidnija. Tamo smo vidjeli kako se proizvodi mlijeko, jogurt, sir, sok i puding. Sok i puding smo i probali. Na kraju smo išli na ručak i na igru u park. Sve mi je bilo jako zabavno.

Borna Neubauer, 2. c

Izlet u Varaždin

U srijedu, 4. lipnja išli smo na izlet. Posjetili smo grad Varaždin. Bili smo na poznatom varaždinskom groblju, na Starom gradu, u katedrali Blažene Djevice Marije, u Muzeju kukaca, u tvornici Vindija i na kraju na ručku u restoranu. Imali smo vodičku Katicu koja nam je pričala jako zanimljive priče o gradu Varaždinu. Nakon posjeta varaždinskom groblju i Starom gradu, išli smo u crkvu. Kad smo ušli u crkvu morali smo se prekrižiti. Nikad nisam vidjela tako veliku i lijepu crkvu kao u Varaždinu. Krenuli smo u Muzej kukaca. Nakon toga smo imali odmor i kupili sladoled. Vozili smo se do tvornice Vindija. Tamo smo vidjeli kako se radi mlijeko, sir, jogurt, puding i sok. Jeli smo Čoko Loko i pili sok. Na kraju smo ručali u restoranu na varaždinskim bazenima i igrali se u parku. Na izletu mi je bilo jako lijepo.

Dora Galić, 2. c

Radove prikupila: učiteljica Jasna Zidarić