Izleti

Terenska nastava petih i šestih razreda!

U petak 22. studenoga 2013. s prijateljima iz škole posjetila sam kazalište Mala scena i Gliptoteku.

U kazalištu Mala scena gledali smo predstavu Debela. Glavni lik predstave je djevojčica Lada koja ima problem s prekomjernom težinom pa želi smršaviti. U tome joj pomaže njezina vitka prijateljica Ivana, ali svi njihovi pokušaji skidanja kila izgledaju smiješno i nespretno. Radnja se dodatno zapetljala kada su se Ivana i Lada zaljubile u istog dečka Branka, Zlatkovog bratića iz Austrije. Nesporazumi između likova, problemi koji su i nama poznati, smiješan govor, svađe, vesela glazba - sve je to predstavu učinilo duhovitom i zanimljivom. Uživali smo, smijali se i pjevali zajedno s glumcima i zbog tih razloga još ćemo se dugo sjećati ove predstave. Nakon što smo odgledali predstavu, posjetili smo i razgledali Gliptoteku. U Gliptoteci smo vidjeli  replike prvih hrvatskih krstionica, oltarne pregrade, nadgrobne spomenike, skulpture i kipove iz raznih povijesnih razdoblja. Najviše mi se svidjele kopije Baščanske ploče i Višeslavove krstionice. Na terenskoj nastavi bilo nam je zabavno i vrlo poučno i zbog toga se jako veselimo sljedećem odlasku na terensku nastavu.

Za više fotografija kliknite u fotogaleriju.

Stella Petek, 5.N

objavio: Dražen Crni   datum: 25. 11. 2013.

29.3.2018. -  6. 4.2018. PROLJETNI ODMOR UČENIKA

30.4.2018. Prvosvibanjske sportske igre