Izleti

U Zagrebu

Bio je sunčan dan. Mi, četvrtaši, krenuli smo autobusom u Zagreb.

Najprije smo stigli do visoke i bijele Zagrebačke katedrale. Šetali smo i Gornjim gradom. Zaustavili se pred Crkvom sv. Marka i divili se njenom krovu. Najviše su mi se svidjela Kamenita vrata jer je tamo slika Majke Božje koja je ostala sačuvana u pepelu nakon velikog požara na Griču. Hrvatski sabor mi je ostao u sjećanju zbog ogromnog, sjajnog lustera koji je svijetlio s milijun kristala. Hodala sam po crvenom sagu i osjećala se kao zvijezda. Poneki od nas bacili su novčić u Manduševac i zaželjeli želju. Prisjetili smo se i legende o lijepoj Manduši i banu.

Bilo je jako lijepo te smo se prepuni dojmova vratili kućama.

Leonarda Forko, 4.n

Zagreb

O Zagrebu postoje mnoge lijepe pjesme i zanimljive priče. Brojne legende govore o Zagrebu, Manduši, Gričkom topu, Crnoj kraljici…

Jedno sunčano popodne s prijateljima iz razreda obišla sam Kaptol i Gradec. Bili smo u Zagrebačkoj katedrali, Hrvatskom saboru, otišli i do kule Lotrščak. No, meni se najviše svidjelo u Muzeju grada Zagreba. Tamo sam vidjela mnoge zanimljive predmete i naučila ponešto što još nisam znala. Vodič nam je odgovorio na svako naše pitanje i ispričao mnogo o prošlosti i životu grada Zagreba. Osjećala sam se kao da sam u prošlosti. Otkrio nam je kako se u Muzeju nalazi jedina stvar koja nije original, već kopija, ali ja vam to ne bih sada otkrila, već vam želim reći da odete u Muzej i to saznate. Bilo mi je lijepo proći kroz Kamenita vrata i pogledati sliku Majke Božje. Čula sam priču o slici koja je ostala sačuvana u požaru. Svidjela mi se priča i o Dori Krupićevoj. Uživala sam i u vožnji uspinjačom.

Zagreb je vrlo lijep i zanimljiv grad. Jedva čekam da ponovo krenem u Zagreb i otkrijem još neke tajne i zanimljivosti.

Stella Petek, 4.n

Učiteljica: Sanja Strelar

objavio: Marina Ivčin   datum: 1. 10. 2012.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika