Literarni kutić
Majčin dan
Autor: Marina Ivčin, 14. 5. 2014.

Sunce u mojoj duši

Ja sam sretna kada sam u prirodi. Priroda me opušta i ispunjava moje srce. Volim ići u prirodu i opustiti se. Kada u proljeće gledam propupale voćke koje me smiruju, mislim u sebi kako je priroda zapravo raj na zemlji. Predivna je i jako lijepa.  Dok sunce zasja i grije me svojim toplim zrakama, osjećam se kao kraljica. Tada čak i ružni kukci postaju ljepši. Kada vidim da netko muči životinje ili zgazi kukca, u mom srcu se stvori kišni oblak koji potiče tugu, ali i ljutnju. Tada se pitam: „Kakav je to čovjek koji može zgaziti i mučiti živo biće?“ Svejedno kakva je životinja, ružna ili lijepa, nikada je ne bih mučila. Ona je isto živo biće kao i mi. Kako bi nama bilo da nas netko zgazi ili muči? To bi bilo grozno!

Za kraj, malo ljepše i vedrije misli. Priroda je majka svih nas, zato poručujem svim ljudima da je paze, čuvaju i da budu bolji prema životinjama, kako bi živjeli u ljepšem zajedništvu i boljem svijetu.

Larisa Čoh, 4.a

Majčin zagrljaj

Kada te netko zagrli, to je najbolji osjećaj na svijetu. Posebno ako te zagrli tvoja majka.

Majčin zagrljaj je topao i nježan. Često pomaže u tuzi i sreći, ljubavi i nesreći. Majka je lijek za sve. Mene majka svaki dan zagrli. Jednom sam slomio ruku. Mama me tješila i zagrlila me. Rekla je: „Sve će biti u redu.“ I tako je bilo. Nema majke koja neće tješiti i zagrliti svoje dijete, bilo ono visoko ili nisko, debelo ili mršavo, veliko ili malo. Majka je tu da sve učini za svoje dijete. Kad te majka zagrli, osjećaš se veličanstveno, veselo i sretno.

Sretan sam da većina djece ima roditelje, a posebno majku koja ih iz dana u dan može grliti i nježno ljubiti u njihov rumeni obraz.

Darko Forgač, 4.a

Majčin zagrljaj

Majčin zagrljaj ispuni me najljepšim osjećajima. To je najsretniji trenutak koji mi se može dogoditi u životu.

U majčinom zagrljaju osjećam se sigurno, veselo, raznježeno i utješeno. U majčinom zagrljaju nema ružnih i tmurnih misli, nego samo sreća i veselje. Kada se moja majka vrati s posla, prvo je zagrlim iz čista srca. Njezino i moje srce se spoje i nastaje veliki, najveći zagrljaj.

Veselim se majčinom zagrljaju i nadam se da će se jednog dana i moja djeca veseliti mom.

Eva Litvić, 4.a

Majčin zagrljaj

Toplina, ljubav, radost, mir, dobrota, sunce… Sve mi se te riječi motaju po glavi dok sam u majčinom zagrljaju. Obuzme me tolika radost, da i jedan okrutan čovjek može postati dobrodušni gospodin.

Kada grlim svoju majku, njena meka crna kosa pada po mojim ramenima. Mazi me i miluje po glavi i uživa. Ja uvijek grlim svoju mamu. Svako dijete, bilo djevojčica ili dječak, mora imati dobar odnos s majkom.

Ne znam kako je djeci koja nemaju majku, no vjerujte ne bih htjela to ni osjetiti. Volim svoju majku i sigurna sam da ona jako voli mene.

Marija Ćosić, 4.a

Radove je prikupila učiteljica Štefica Antolković.