Literarni kutić

Ljubav između lonca i poklopca

Na svijetu se svaki dan rađaju neke nove  ljubavi:obične i neobične, logične i nelogične. Tako je npr. neki dan Marko Ani poklonio čokoladu, a dan prije uvjeravao nas je da ne voli djevojčice i da nikada neće biti zaljubljen. Na Valentivovo su , gle čuda, mačka i miš snimljeni kako zajedno gledaju zalazak sunca. Priča je osvanula u svim dnevnim novinama. Što bi tek rekli novinari na ljubavnu priču koja se desila prošle  nedjelje na mom štednjaku.

Baka se sa sajma vratila s novim loncem . Bio je plav i visok sa srebrnim ručkicama. Zasjao je na štednjaku pri pripremi ručka. Baka je pristavila juhu. Iz ormara je izvadila dugo nekorišten poklopac. Crven poklopac s malom bijelom ručkom koji nije pasao ni na jedan lonac ili je bio premalen ili prevelik. Bila je to ljubav na prvi pogled! Čim su se ugledali lonac je počeo brčkati, hučiti,tutnjati…, a poklopac je poskakivao, pištio, smijao se i namigivao. Juha je začas bila gotova. Bila je to najbolja ljubavna juha koju smo ikada jeli. Nakon ručka desila se nezgoda. Prala sam suđe. Poklopac je pao i ostao bez ručke. Baka ga je morala baciti. Sljedećeg dana baka je ponovno pristavila juhu u istom loncu, ali ovog puta bez poklopca. No, loncu nije bilo do kuhanja, nedostajao mu je poklopac. Bio je tužan. Svi su bili nestrpljivi i gladni. Juha nikako da zakuha. Baka je izvadila potrgani poklopac, zalijepila mu bijelu ručkicu i stavila ga na lonac. Od silnog uzbuđenja lonac je počeo kuhati kao lud. Nikada ih više nismo rastavili.

Nadam se da mi vjerujete da ne postoji veća ljubav od ove i da mačka i miš dan danas zajedno gledaju zalazak sunca.

Una Litvić, 4. b

objavio: Marina Ivčin   datum: 19. 4. 2013.

29.3.2018. -  6. 4.2018. PROLJETNI ODMOR UČENIKA

30.4.2018. Prvosvibanjske sportske igre