Natjecanja

Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika

Zabava i nova poznanstva

U utorak 4. ožujka održano je županijsko natjecanje iz njemačkog jezika u Dugom Selu na kojem smo sudjelovale Karla Matešić i ja. Krenule smo u 8,15 sa svojim mentorima Slavicom Linski Vlajinić i Robertom Rajšićem. U OŠ Josipa Zorića stigli smo u 8,45, a tamo su nas dočekali veseli učenici koji su nas vodili naokolo. Prvo smo doručkovali, a nakon toga ravnateljica škole i gradonačelnik Dugog Sela održali su govore. Zatim je zbor otpjevao dvije pjesme, a nakon te vesele dobrodošlice svaka grupa uputila se prema svom razredu.

U 10 sati počeli smo pisati test koji se pisao dva saata, no Karla i ja završile smo ranije pa smo izašle i malo lutale po školi. Upoznale smo dva dečka Ramona i Blaška. Ramon je bio iz Njemačke, a Blaško iz Švicarske. Mogli smo ići na radionice i kviz, ali nismo jer se nas četvero odlično zabavljalo.

U 15,30 stigli su rezultati, Karla je u svojoj kategoriji bila 6., a ja sam u svojoj kategoriji dijelila 7. mjesto. Blaško je pak u svojoj kategoriji bio također 6., a Ramon, koji je najbolje prošao, bio je 2. Oprostile smo se s dečkima i veselo krenule kući.

U autu smo sve ispričale mentorima i zaključile kako je bilo jako zabavno. Hvala puno mentorima što su se tako trudili oko nas i doveli nas do županijskog!

Jelena Kalinić, 8. a

objavio: Marina Ivčin   datum: 13. 3. 2014.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika