Školska događanja

Mali pekari 1. a razreda

Potaknuti pjesmom „Mi smo mali pekari mijesiti kruh znamo, naučile nas mame bake vješt bit treba samo...“ i obilježavanjem Dana kruha - Dana zahvalnosti za plodove zemlje u našoj crkvi odlučili smo se i mi okušati u izradi kruha i kolača.

Nakon što smo donijeli sve potrebno: brašno, kvasac, sol, vodu, tijesto za suhe kolače (hvala Dorijanovoj mami i Mijinoj baki) i modlice raznih oblika te naravno pregače, prihvatili smo se posla. Prvo smo vješto, od malo brašna, soli, kvasca, vode i s puno ljubavi, umijesili kruh. Brašna je, naravno, bilo posvuda!

Zatim je na red došao naš kruh. Eh, trebali ste samo osjetiti kako se cijela škola ispunila mirisom svježe pečenog kruha! U tom mirisu bilo je „nešto božanstveno, nešto sveto, nešto što odaje trud i muku žuljevitih ruku.“ I kruhom smo se zasladili mažući na njega pekmez naših vrijednih mama i baka napravljen od jesenskih plodova zemlje.

Eto tako smo mi, kao pravi pekari, vješto ispekli kolače i kruh i naravno opili se mirisom i okusom našeg rada.

Kako nam je bilo i jesmo li se zabavili pogledajte u fotogaleriji.

1.a i učiteljica Lidija

objavio: Dražen Crni   datum: 23. 10. 2013.

21. 12. Božićna svečanost

24.12. - 11.1. zimski odmor učenika