Školska događanja

Maskenbal u školi

Na pokladni utorak, 12. veljače, u našoj školi održan je veseli maskenbal u školskom holu tijekom velikog odmora.

Na ples pod maskama maskiranu djecu pozvali su brzi taktovi prigodnih pjesama: Danas je fašnik, najveseliji dan, Pačji ples, Bube u glavi i druge.Djeca su plesala maštovito maskirana u razne likove kao što su mačka, princeza, anđeo, barbika, vila, Zvončica, Snjeguljica, klaun, kauboj, indijanac, Batman, čarobnjak, patuljak, vitez i slično.

Šarenilo boja maskiranih likova pojačavalo je čarobnu sliku maskenbala. Krinke su ih činile zagonetnima, a svjetlucavi biserčići na krunama princeza i vila dojmljivo su isticali fašnički ugođaj. Maškare su živahno plesale uz taktove glazbe, dok su se žute, plave i crvene perike naročito isticale. Neki su imali čaroban šešir u kojem kao da se krije neka skrivena želja za koju žele da im se ostvari. Vlakić maskiranih likova kružio je oko maskenbala.

Učiteljice su se također maskirale, kao i ravnateljica maskirana kao beba, plešući s učenicima i potičući dobru atmosferu maskenbala. Školski je maskenbal uvijek zanimljiv, a svake je godine privlačniji zbog likova koji su sve maštovitiji. Ples pod maskama bio je još dojmljiviji uz latinoameričke ritmove koji nam dočaravaju karneval Rio de Janeira. Veselom maskenbalu ni jedno dijete ne može odoljeti jer svi se vole maskirati i glumiti neki drugi lik. Uz ponovljene taktove Pačjeg plesa završio je školski maskenbal do iduće godine kad će djeca smisliti neki novi lik i biti još uspješniji.

Piše: Nada Slišković

objavio: Marina Ivčin   datum: 13. 2. 2013.

21. 12. Božićna svečanost

24.12. - 11.1. zimski odmor učenika