Školski projekt zaKAJ - AKTIVNO!!!

travanj  2021.

« Travanj 2021 »

Duhovni kutak (uređuje vjeroučiteljica Ana Banić)
UMUKNI!
Autor: Marina Grugan, 10. 4. 2020.

Umukni! Ti koji čitaš ovo – umukni! Zašuti!

Prestani plakati, sažalijevati se i proklinjati.

Danas Ljubav nije ljubljena.

Upamti tu rečenicu. Ljubav iz koje je proizašla svaka druga ljubav, danas je mučena.

Preseli se na Golgotu. Zatvori oči i budi ondje. S Njime. Zamisli Mu pogled. Zamisli poglede rulje, prašinu i miris krvi. Jedna ta kap dovoljna je da nestane svo zlo. Da se uguši. U jednoj Njegovoj kapi. A tekla je u potocima. Krv Jaganjčeva.

Možeš li zamisliti kako te je On ljubio.

Zagrlio je križ na koji će mu ruke zakačiti čavlima. Jer je znao da će taj križ, tebi donijeti život.
Danas je dan kada su se svete oči zaklopile. Danas se strašna muka počinje. Kalvarijska agonija tvoga i moga Kralja. Onoga čija kruna s glave ne bliješti nego krv iskapava.

Danas ušuti. Danas ugasi misli, zaustavi dah i poslušaj u sebi vriskove i jauke. Majki, djece, svjetine. A onda poslušaj Njegov.
Njegov jauk koji ti govori – ovoliko sam te volio! Ovoliko da sam umro! Ne okreći pogled od mene. U rupe u dlanovima sam te pospremio.

Jer si ti moja ljubav!

Toliko sam te ljubio da ja, Ljubav najveća, zbog tebe danas nisam bio ljubljen, nego sam po sred lica pljuvačkom popljuvan.

(autor nepoznat)