siječanj  2021.

« Siječanj 2021 »

Duhovni kutak (uređuje vjeroučiteljica Ana Banić)
BUDI SLOBODAN, BUDI SVOJ...
Autor: Ivana Tuđan, 6. 11. 2020.

Ljudi će te htjeti naučiti kako mrziti, ali ti nauči opraštati i voljeti druge.
Ljudi će te htjeti naučiti kako povrijediti drugoga, ali ti nauči kako pomoći drugome i kako biti dobra osoba.
Ljudi će te htjeti naučiti kako prevariti drugoga, ali ti nauči kako živjeti u istini i kako biti zahvalan na onome što imaš.
Ljudi će te htjeti naučiti mnogim lošim stvarima, ali ti nauči činiti samo ono što ti srce govori da je dobro.
Ljudi će te učiti da drugog čovjeka cijeniš po izvanjskoj ljepoti. I da je vrijedan onaj koji je mlad, atletski građen, ima puno prijatelja, bogat, ali ti gledaj smo ima li dobro srce i ništa više.
Ne slušaj savjete ljudi koji žive u strahu, bijesu i ljubomori. Ne brini za njih. Neka te ne vole zbog toga kakav si, nek te kritiziraju, nek ti se smiju. Dopusti im to. To što rade ne pripada tebi, nego će se vratiti njima. Budi slobodan, budi svoj i razvijaj svoju osjetljivost, svoju strast i ostvari svoje snove.

A što se tiče ljepote, ... čovjek dobrog srca, bez obzira kako izgleda i što ima, najljepši je čovjek na svijetu.(M.W.)