ožujak  2021.

« Ožujak 2021 »

Duhovni kutak (uređuje vjeroučiteljica Ana Banić)
Ovoga došašća donesimo odluke koje će nam pomoći da živimo kvalitetnije!
Autor: Ivana Tuđan, 21. 12. 2020.

Došašće je vrijeme u kojem smo pozvani bdjeti, promatrati vlastiti život, mijenjati sve ono što nije dobro i doći bliže Bogu. Također, ono je vrijeme u kojem možemo donijeti i neke odluke koje nam mogu pomoći da živimo kvalitetnijim životom.

Odlučiti oduprijeti se vlastitoj negativnosti

Kritizirajući, ismijavajući ili ponižavajući druge nećemo pobjeći od vlastitih pogrešaka. S njima se prvo trebamo suočiti. Pogledajte prvo „brvno u svom oku”, a tek onda „trun u oku bližnjega”. Kada to shvatimo, oduprijet ćemo se vlastitoj negativnosti.

Odlučiti činiti dobro bez obzira na ismijavanje i poruge

Dobro koje činimo može izazvati negativne komentare.

Netko će reći da smo sebični, da time privlačimo pažnju, da u tome gledamo svoje skrivene interese, ali usprkos tome nikada ne odustaj od dobra koja činiš drugima. Sve su to načini na koje se kuša naša vjera. Jaki budite.

Odlučiti prihvaćati druge onakve kakvi jesu

Teško je mijenjati i samoga sebe a kamoli tek mijenjati druge…! A koliko je ponekad onih stvari na drugima koje nas živciraju i smetaju nam. Prihvaćajmo ih takve kakve jesu, jer drugih ljudi nema. Zavolimo ih takve kakvi jesu. Štoviše, ako obratimo sami sebe već smo time mnogo učinili.

Odlučiti odbijanje ne doživjeti kao poraz

Svi mi imamo svoje puteve, svoje potrebe i želje, i uvijek će biti onih koji će nas odbijati i zatvarati nam put prema naprijed u ostvarivanju naših ciljeva. Ali na nama je da odlučimo krenuti naprijed usprkos zaprekama, problemima i protivljenjima. U križu se jačamo, u križu je spas.

Odlučiti u teškim situacijama reći: „Budi volja tvoja"

U životu će uvijek biti lijepih, ali i teških trenutaka. Bit će dana kada se sve čini lijepo, i dana za koje bismo voljeli da nisu ni svanuli. U svakom od njih trebamo naučiti zahvaliti Bogu za ono lijepo, a u teškima reći: „Budi volja tvoja.“ Najbolja je odluka prepustiti se Božjoj volji.(M.Ž.)