ožujak  2021.

« Ožujak 2021 »

Duhovni kutak (uređuje vjeroučiteljica Ana Banić)
„Gospodine, ne razumijem kako to da si me napuštao onda kad sam te najviše trebao?“
Autor: Ivana Tuđan, 8. 1. 2021.

Jedne noći čovjek je sanjao. Sanjao je da šeta po plaži s Gospodinom. Preko neba prikazivali su se isječci iz njegovog života. Uz svaku scenu na pijesku su se pojavljivala dva para otisaka stopala – jedan je pripadao njemu, a drugi Gospodu. Kad je zadnja scena završila, još jednom je pogledao otiske u pijesku. Uočio je da na mnogim mjestima vezanima uz njegov životni put postoji samo jedan par otisaka. Također je uočio da je to vezano uz najteže i najtužnije događaje u njegovom životu.

To ga je uznemirilo, te je upitao Gospoda: „Gospodine, rekao si: kad jednom odlučim slijediti te, zauvijek ćeš biti uz mene. Međutim, uočio sam da vezano uz nejteže trenutke mog života, samo je jedan par otisaka u pijesku. Ne razumijem kako to da si me napuštao onda kad sam te najviše trebao.“

Gospodin je odgovorio: „Dijete moje, volim te i nikad te ne bih napustio! U najtežim trenucima tvog života, tamo gdje vidiš samo jedan par otisaka, bio sam s tobom i nosio te.“