Školski projekt zaKAJ - AKTIVNO!!!

travanj  2021.

« Travanj 2021 »

Duhovni kutak (uređuje vjeroučiteljica Ana Banić)
Ne hvataj se za sumnje koje drugi ubacuju u tvoj život!
Autor: Ivana Tuđan, 26. 1. 2021.

Ti ne moraš svoj život urediti onako kako to čine nesigruni ljudi.

Željeli bi imati bolje odnose, veći standard, iznimnija iskustva ali misle da nisu posve spremni, da im još nedostaje hrabrosti, odlučnosti, izdržljivosti, pronicljivosti. Stvoren se sa nekom svrhom, samo je još moraš malo potražiti, nemoj da te sumnje uvjere da je život besmislen te se odlučiš od svega povući.

Ne hvataj se za strahove koje drugi ubacuju u tvoj život, nemoj misliti da moraš živjeti pod staklenim zvonom da bi se zaštitio od života. Nikada nećeš otkriti koliko je lijep ovaj svijet ako neprestano živiš u mračnom društvu svojih strahova. Razmisli malo kako se to obraćaš sebi. Gledaš li sebe kao preplašenu osobu koja negira svoje snove samo zato što ne želi dirati svoje strahove. Iziđi iz tog mentaliteta žrtve.

Ne hvataj se za opravdanja koja si čuo da koriste i drugi pa ih i ti upotrebljavaš da umanjiš svoju odgovornost. Prava je istina da će te odgovornost sustići gdje god se sakrio i što god učinio. Možda ti neki ljudi pred nosom zatvore neka vrata na koja želiš ući, ali tvoje će ti izbjegavanje odgovornosti zatvoriti sva vrata u život. Ovo je vrijeme kada možeš dokazati jesi li ili nisi čovjek samo putem jedne stvari – odgovornosti.

Ne hvataj se za mišljenja drugih, počni slušati sebe. Vrijeme je da se počneš osjećati sigurno a u tome ćeš najbolje uspjeti ako svoje središte postaviš u ono što ti misliš i osjećaš, u ono u što si ti uvjeren a ne u ono u što te uvjeravaju drugi. Nikada tvoji snovi neće zablistati ako se neprestano nalaziš kao prosjak pred vratima drugih ljudi. Nastavi tamo gdje su tvoji ideali stali, ne onamo gdje su ti drugi ljudi rekli da su tvoje granice. Imaš priliku. Iskoristi je!(M.Ž.)