Školski projekt zaKAJ - AKTIVNO!!!

travanj  2021.

« Travanj 2021 »

Duhovni kutak (uređuje vjeroučiteljica Ana Banić)
Neka ti ovaj dan miriše na pozitivne stvari!
Autor: Ivana Tuđan, 8. 2. 2021.

Neka ti ovaj dan miriše na sreću. Možeš je napraviti ako hoćeš, od tvojih misli i postupaka to ovisi, ne od toga što će drugi reći i učiniti.

Uvijek imaj na umu da si ti gospodar svoga dana i možeš odlučiti u kojem će se pravcu on razvijati. Neka miriše na prilike i nadu jer štogod prošao u njemu se može još mnogo toga lijepoga dogoditi. Neka ti ovaj dan miriše na ljubav, a ne mržnju, osvetu, sukobe, srdžbu ili nešto slično.

Neka ti ovaj dan miriše na ljubaznost. Ljubaznost je privilegija onih koji su drugim ljudima naučili pristupati sa čistom dušom, onih koji ne gledaju koliko će im ta ljubaznosti donijeti koristi već koliko će iza sebe ostaviti bolji svijet. Neka te ne brinu mrki pogledi ljudi oko tebe, njihove hladne riječi i umišljene veličine, svako sam sebi stvori svijet u kojem će živjeti pa mu se na kraju vrati sve ono što je stvorio.

Neka ti ovaj dan miriše na ljubav. Ako ne naučiš voljeti sve će ti ubrzo postati ravno, i to što dobivaš i to što gubiš. Nećeš više vidjeti razliku u danima jer će ti svi dani postati isti. Ljubav nije riječ koju si čuo od majke, oca, ili neke druge drage osobe, ljubav je iskustvo koje prošao kada si tuđu sreću stavio na mjesto na koje bi stavio i svoju i kada si osjetio povrede i razočarenja zbog toga ali nisi zbog toga odustao od ljubavi.

Neka ti ovaj dan miriše na pozitivne stvari. Ako se zarobiš negativnošću nećeš više nikada znati što je to prava sreća, kako se ovaj svijet čini boljim, kako izgleda prava ljubav. U tvojim su rukama boje kojima ćeš obojati ovaj svijet, te boje su tvoji stavovi, tvoje misli, osjećaji i uvjerenja. Nemoj da te negativne osobe navuku na sivilo života da više ne možeš vjerovati u čaroliju ljepote, navuci ti njih na pozitivan život. Imaš tu moć, nemoj je prokockati.(M.Ž.)