Iz naših učionica
Čarobna jesen u 3. a razredu
Autor: Ivana Tuđan, 4. 11. 2020.

Jesen s moga prozora

Sa svog prozora vidim plodnu jesen. Kao i svake godine donijela je raskošne plodove.

Vidim blatni brežuljak na kojem raste stablo oraha. Ispod tog stabla jesen je donijela plodove koji se kriju ispod puno žutog, crvenog i smeđeg lišća. To su boje jeseni. Tim bojama prkosi zelena trava i bor koji me sjećaju na ljeto. Kada vjetar raspleše lišće, s njima pleše i vjeverica koja nosi lješnjake u svoj dom.  U tišini jesenske noći, između lupkanja kiše, čujem žuborenje potoka punog vode. Dok to slušam, maštam o mirisu jabuka iz maminog kompota.

Volim jesen jer donosi puno boja, okusa i zabave s bundevama.

Rebeka Didić, 3.a

Maja Vučinić, 3.a

Jesen s moga prozora

Jednog jutra kad sam se probudila pogledala sam kroz prozor, a tada sam vidjela prekrasnu, razigranu, veličanstvenu plesačicu –  jesen.

Bio je sunčan dan pa je jesen kao obično plesala sa svojim partnerom vjetrom. Plesali su veličanstveni, šareni, jesenski ples i uvježbavali ga za festival godišnjih doba. Četiri sata nakon vježbe plesa bilo je vrijeme za festival. Proljeće, zima, ljeto, jesen bili su glavni plesači.

Sva su godišnja doba lijepo plesala, ali šarena je jesen plesala najljepše. Nakon festivala jesen je bila vrlo umorna, ali i spremna za igru.

Otišla je do jednog brežuljka i upitala ga: „Želiš li se igrati sa mnom?“

Brežuljak joj je odgovorio: „Pa kako da se igram s tobom kad se ne mogu ni pomaknuti?!“

Zatim je jesen tužna otišla do jedne livade i pitala: „Hoćeš li se ti igrati sa mnom?“

Ali livada je bila previše zazuzeta brojanjem svojih cvjetića. Jesen je bila već vrlo tužna, no krenula je dalje. Došla je u neki školski vrt i ugledala stablo bez boje. Stablo se obratilo jeseni: „Igrat ću se s tobom, ali molim te da mi zauzvrat daš boju.“

Jesen je brzo žurila kući da bi donijela svoj šareni štapić i obojila stablo. Kad je jesen izgovorila svoje čarobne riječi: „Šareno šarenilo posvuda!“, stablo je postalo najšarenije stablo na Zemlji.

Obožavam jesen zato što ima čarolije poput šarene vile.

Helena Brcković, 3.a

Petra Toljan, 3.a

Jesen s moga prozora

Pogled kroz školski prozor je kao pogled kroz kristalnu kuglu šarenog svijeta. U taj šareni svijet stigla je veličanstvena jesen.

Svojim raskošnim bojama oslikala je svaki list na visokom i snažnom drveću. Rasplesala ih je u igri s vjetrom. Šareni kesteni se smiješe i čekaju da ih netko ubere. O divna, plodna jeseni!

U daljini se vidi visoki brežuljak koji još čeka raskošan jesenski kist. U školskom vrtu jesen se zaigrala i svako drvo obojila drugačije. Imala je puno posla!

U vrtu vidim puno listopadnog i vazdazelenog drveća. Lijepo je tamo provoditi vrijeme!

Pokraj škole vidim i svježe pokošenu livadu. Zelenkaste je boje, a na njoj su se poput jesenske rolade zarolale bale sijena. Baš ih je lijepo vidjeti! Voljela bih da jesen poput rasplesane slikarice dotakne bale sijena i pretvori ih u divovske valjke koji bi obojili cijelu šumu najljepšim bojama. Tada bih bila najsretnija!

Šetala bih uz potočić i slušala njegovo žuborenje, a najšarenije bajkovito lišće bi mi šuštalo pod nogama.

Obožavam jesen zbog najraskošnijih toplih boja. Od svih godišnjih doba ona mi je najdraža!

Karla Preložiček 3.a

Jesen

List po list,

kap po kap,

pada na moj kišobran.

Šuštanje pod nogama,

mokre kapi na jaknama,

smiješim se – volim ovaj dan!

Raskoš boja,

razigranost vjetra,

jeseni  draga, obožavateljica sam tvoja!

Karla Preložiček 3.a

Natalia Kasalo, 3.a