preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ksavera Šandora Đalskog Donja Zelina

Login
Satnica škole

Raspored zvona i raspored jela i polasci autobusa u školskoj godini 2020./2021.

Važni datumi

7.9. prvi dan nastave prvog polugodišta

23.12. Božićna priredba

18.1. prvi dan nastave drugog polugodišta

24.5. Dan škole

4.6. Projektni dan

        

Priloženi dokumenti:
Novi kalendar 2020-2021.png

VAŽNO!

Podsjećamo učenike na pridržavanje općih mjera zaštite (prema preporukama Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo):

• redovito perite ruke sapunom i vodom ili koristite dezinficijens na bazi alkohola,
• kada kašljete i kišete prekrijte usta i nos papirnatom maramicom i poslije ju odbacite u koš za otpad te operite ruke,
• izbjegavajte bliski kontakt s osobama koji imaju simptome infekcije dišnih putova, odnosno koji imaju najmanje jedan od sljedećih simptoma: povišena tjelesna temperatura, kašalj, grlobolja i kratak dah.

U prilogu su Preporuka Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo i Preporuka o postupanju u odgojno-obrazovnim ustanovama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Priloženi dokumenti:
Preporuka.docx
Preporuka - MZO.pdf

Veliko je srce škole!

Poveznice

LiDraNo 2020.

Tražilica
Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 10. 2011.

Ukupno: 539972
Ovaj mjesec: 399
Ovaj tjedan: 399
Danas: 1
Školski dokumenti

Školske e - novine

Cintek

2020./2021.

Sandučić povjerenja

Vaša pitanja, prijedlozi, problemi.

Zakoni i pravilnici

Školski projekt zaKAJ

Školski jelovnik

ožujak  2021.

matična i područne škole

produženi boravak

Videodružina Ksaver

Kalendar
« Prosinac 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

LiDraNo 2020. popis radova i nastupa
U kategoriji 1 - Literarno stvaralaštvo
Marina Grugan / datum: 8. 3. 2020. 16:42

Život jedne pahuljice

- Mara Kavić (5.) iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog (mentorica: Diana Brcković)

Zagrli svoje snove

- Marija Briški (7.) iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog (mentorica: Marijana Obad Kopun)

Ja zaljubljena? Ni govora!

- Larisa Marenčić (8.) iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog (mentorica: Marijana Obad Kopun)

Gitara jesenjeg vjetra

- Marin Maričić (5.) iz OŠ Posavski Bregi, Ivanić Grad (mentorica: Nikolina Mance) 

Pismo Ani Frank

- Lina Beg (8.) iz OŠ Đure Deželića, Ivanić Grad (mentorica: Nataša Duvnjak Madaras)

Pojava

- Paola Špoljarec (7.) iz OŠ Josipa Badalića, Graberje Ivaničko (mentorica: Antonija Bratić)

V jutro rano

- Karla Kišan (4.) iz OŠ Ljubo Babić, Jastrebarsko (mentorica: Snježana Dugić)

Vreme

- Dario Miković (8.) iz OŠ Vladimira Nazora, Pisarovina (mentorica: Maja Koščica)

Na Zvonimirovu dvoru

- Magdalena Marok (6.) iz OŠ Kardinala Alojzija Stepinca, Krašić (mentorica: Željka Duganić)

Mjesečina

- Ivana Zadravec (8.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Ljiljana Bušić)

Prosjak

- Domagoj Jagar (5.) iz OŠ Dubrava (mentorica: Anica Mlinar)

Uže

- Dunja Potočić (4.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Tatjana Kobija)

Moja babica

- Renato Dubravac (5.) iz OŠ Jakovlje (mentorica: Draška Ilovača)

Jesenska tatica

- Mia Kukolj (6.) iz OŠ Ante Kovačića, Mariija Gorica (mentorica: Ana Mlinar)

Vrata moje stare mame

- Mia Kukolj (6.) iz OŠ Ante Kovačića, Mariija Gorica (mentorica: Ana Mlinar)

Lijepa žena

- Vito Spicijarić (7.) iz OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić (mentorica: Višnja Poropat Vujnovac)

Noćni dan 

- Hana Leko (7.) iz OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić (mentorica: Višnja Poropat Vujnovac)

Stari jaged

- Lana Popović (8.) iz OŠ Ivane Brlić - Mažuranić, Prigorje Brdovečko (mentorica: Tina Ivanišević Grabovac)

Stara hiža

- Patrik Šujster (8.) iz OŠ Rude, Samobor (mentorica: Vedrana Gudek)

Valovi

- Katarina Kallay (8.) iz OŠ Sveta Nedelja (mentorica: Darija Lažeta)

Tvoj dar

- Tena Ratešić (6.) iz OŠ Milana Langa, Bregana (mentorica: Valentina Mahović)

Kaj si rekel

- Alexander Relić (7.) iz OŠ Milana Langa, Bregana (mentorica: Valentina Mahović)

Moja domovina

- Lucija Vlahović (5.) iz OŠ Bogumila Tonija, Samobor (mentorica: Ivana Golić)

Moj pes

- Jana Juršić (7.) iz OŠ Rugvica (mentorica: Kristina Munić - Matošević)

Uzburkane godine

- Ema Fruk (7.) iz OŠ Stjepana Radića, Božjakovina (mentorica: Ivana Budimčić)

Jedinstvena 

- Greta Jurišević (6.) iz OŠ Rugvica (mentorica: Gorjana Urbiha)

On je pravi

- Veronika Vnučec (7.) iz OŠ Vukovina (mentorica: Zrinka Hačić)

Zvijezde ne bi trebale ostati same

- Lara Zajac (8.) iz OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (mentorica: Goranka Dimoski)

Korak iza vječnosti

- Marija Šporčić (8.) iz OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (mentorica: Željka Blažetić)

Moj san ili naša mladenačka stvarnost

- Iva Grahovac (7.) iz OŠ Jurja Habdelića, Velika Gorica (mentorica: Ksenija Lažeta)

Željela bih se probuditi kao...

- Arabella Kundrata (6.) iz OŠ Jurja Habdelića, Velika Gorica (mentorica: Ema Berger)


[OPŠIRNIJE]



U kategoriji 2 - Samostalni novinarski rad
Marina Grugan / datum: 8. 3. 2020. 16:29

Stara škola - bez uloženog truda nema rezultata

- Eva Hernaut (8.) iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina (mentorica: Diana Brcković)

Moderni klasik

- Ivana Jerbić (7.) iz OŠ Đure Deželića, Ivanić Grad (mentorica: Ivana Krešo)

Sinjski vjeroučitelj s ljubavlju prema samoborskom kraju​

- Aneta Kunac (8.) iz OŠ Klinča Sela (mentorica: Martina Šolčić)

Tri dana u Strasbourgu

- Luka Čus (7.) iz OŠ Dubrava (mentorica: Anica Mlinar)

Obrigado za nezaboravnu bajku

- Dunja Gvojić (5.) iz OŠ Pavao Belas, Brdovec (mentorica: Ivanka Tomić)

Živim za glazbu 

- Nika Pisk (7.) iz OŠ Bogumila Tonija, Samobor (mentorica: Petra Birman)

Avantura zvana RokOtok

- Klara Tomić (7.) iz OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo (mentorica: Dragana Radovan Marković)

U mom srcu Kuba para siempre

- Dorijan Barišić (8.) iz OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica (mentorica: Ivana Đaković)


[OPŠIRNIJE]



U kategoriji 3 - Školski list
Marina Grugan / datum: 5. 3. 2020. 12:34

Vrba 

- Maja Grubešić (6.) iz II. OŠ Vrbovec (mentorica: Ivana Major)

Cvrkut

- Lorena Kirša (7.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Martina Babić)

Marijagorički cvrkut

- Barbara Pili (8.) iz OŠ Ante Kovačića, Marija Gorica (mentorica: Ana Mlinar)

Joško

- Ana Matoš (7.) iz OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo (mnetorica: Dragana Radovan Marković) 


[OPŠIRNIJE]



U kategoriji 4 - Dramsko - scenski nastup (skupni)
Marina Grugan / datum: 5. 3. 2020. 09:39

Potraga za znanjem (Tomislava Albertović)

- Leona Kašaj, Kristina Mahnet, Lana Tunić (8.), Luka Antolković, Lucija Crneković (7.), Nikola Turčić, Vito Iveković (5.) iz OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina (mentorica: Gordana Vučković Bikić)

Ljubav? Obična glupost! (Kristina Jakšić)

- Lucija Škrapec, Ivana Sever (5.), Dora Hernaut, Leona Mešter, Ema Ninković, Anamarija Kožić, Matej Bistrički, Luka Habek, Dora Židak, Lana Grgić (6.) iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina (mentorica: Diana Brcković)

Građanin plemić (Jean-Baptiste Poqelin Moliere)

- Vid Vulinec (6.), Jana Vrbat, Ozana Vujević (7.), Leona Hudorović, Natali Golubić, David Dundović, Luna Škrgulja (5.) iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić Grad (mentorica: Ana Penezić)

Čokoladologija (Sunčana Škrinjarić)

- Lucija Kirin, Franka Gregčević (4.), Fran Akalović, Karlo Akalović (2.) iz OŠ Đure Deželića, Ivanić Grad (mentorica: Mirjana Pavanić)

Klaun i violinist (Zoran Pongrašić)

- Ela Vukić (8.), Ana Krljan (5.) iz OŠ Ljubo Babić, Jastrebarsko (mentorica: Edita Jurjević)

Brbljavija (Kristina Jakšić)

- Josip Beketić, Nikola Marečić, Magdalena Stepinac (8.), Klara Žalac, Bruno Novosel, Dominik Puškar (7.), Lucija Beketić, Petar Brebrić, Dorotea Jurinić (5.), Mihaela Novosel (6.) iz OŠ Kardinal Alojzije Stepinac, Krašić (mentorica: Petra Mrzljak)

Dont trač tu mač (Dramska skupina)

- Barbara Goričan, Ivan Kresaj, Elena Sedmak, Monika Šmuc (7.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Paula Rajh)

Imejla (Damir Kliček)

- Stjepan Prelec (6.), Luka Čegec (7.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Ljiljana Bušić)

Šuma Striborova (Ivana Brlić - Mažuranić)

Jana Filković, Magdalena Vugec (6.), Roko Belinić, Laura Bernardić, Segolen Hadrović, Antonia Mihok, Antonio Mihok, Nika Milošić, Mihaela Studak, Dora Škovran (7.) iz OŠ Pušća (mentorica: Aleksandra Žmak)

Moje (V. Iskra, C. Baudelaire, T. S. Eliot, M. Krleža)

- Dominik Kanceljak, Iva Levak, David Segeš (7.), Lana Jurić (6.), Luka Biff, Lorena Dugan, Jurica Strgar, Dario Štritof (8.) iz OŠ Pušća (mentor: Vedran Iskra)

Kokoš kod frizera (Nada Zidar Bogadi, adaptacija)

- Ana Barbarić, Petra Jurić, Hana Korinčić, Ela Kovačić, Mia Maria Majerić, Helena Požgaj, Lana Saraf (5.) iz OŠ Ivane Brlić - Mažuranić, Prigorje Brdovečko (mentorica: Tajana Deverić)

Bajka o Sigismundi i Krpimiru (Sanja Lovrenčić)

- Luka Ložnjak (5.), Lara Čerkez, Sara Nives Friedman, Sara Jandrčić, Karlo Lesjak, Ivan Pasarić, Martina Tubikanec (6.) iz OŠ Mihaela Šiloboda, Sveti Martin pod Okićem (mentorica: Valerija Babojelić)

Nije tata za sve kriv (Ines Škuflić Horvat​)

- Lovro Hodžić, Karlo Maibaum, Katja Sambolec, Franko Silađin, Kala Šelendić, Lana Zajec (7.) iz OŠ Vladimira Deščaka, Sveta Nedelja (mentorica: Mara Jularić)

Borba poslovicama (Prema narodnim poslovicama pripremio Tomislav Mićić​)

- Antonijo Otmačić (7.), Ana Cvetković, Marta Grubač, Laura Keliš, Leonela Levenski, Irina Pjajčik, Armando Plečko, Mara Rozijan, Marin Vidović, Tin Juratović (6.) iz OŠ Milana Langa, Bregana (mentor: Tomislav Mićić)

Dobro stablo (Shel Silverstein​)

- Ena Anić, Helena Pralas, Ivana Katavić, Antonija Kocijan, Lorena Ćosić, Valentina Kruhin (8.) iz OŠ Rugvica (mentorica: Gorjana Urbiha)

Umjetnik (Dramska skupina)

- Emanuela Šipura (6.), Daniel Vidak, Petra Štiglić, Anamarija Perić, Laura Čolić (8.) iz OŠ Stjepana Radića, Božjakovina (mentorica: Dragana Turkalj)

Trnoružica na turopoljski (Melita Delić, Ivana Dubovečak, Marina Mužek, Veronika Prvonožec)

- Ema Balić, Eva Malčić, Adam Naglić, Vito Stojaković, Gita Čosić, Iskra Strineka, Iva Markov, Bruna Markov, Mia Šoprek, Korina Hasija (3.) iz OŠ Eugena Kvaternika, Velika Gorica (mentorica: Marina Mužek)

Izbacite uljeza iz dvorane (Mario Ožaković)

- Laura Kaurić, Matea Slade (5.), Leon Bašić, David Božurić (6.), Petra Jankeš, Lara Krpečanec, Andrej Piculek, Petar Šestak (8.) iz OŠ Pokupsko (mentor: Mario Ožaković)

U liftu (Nepoznat / adaptacija Jasminka Podlejan i Marijo Ožaković)

- Marija Blažinčić, Antonija Gudek (5.) iz OŠ Pokupsko (mentorica: Jasminka Podlejan)


[OPŠIRNIJE]



U kategoriji 5 - Dramsko - scenski nastup (pojedinačni)
Marina Grugan / datum: 5. 3. 2020. 09:38

Se i dihanje/balada siečanja/ (Ivica Jembrih)

- izvodi Ana Banovec (7.) iz OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina (mentorica: Dubravka Antunica Jelinčić)

Trnoružica (ili 100 godina dosade) (Zoran Pongrašić)

- izvodi Lana Grgić (6.) iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina (mentorica: Diana Brcković)

Ljeto na jezeru Čiču (Jasminka Tihi - Stepanić)

- izvodi Stela Radošević (7.) iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić Grad (mentorica: Ana Penezić)

Zeleni pas (Nada Mihelčić)

- izvodi Lina Beg (8.) iz OŠ Đure Deželića, Ivanić Grad (mentorica: Nataša Duvnjak Madaras)

U laži su kratke noge (Milena Kramar)

- izvodi Rebeka Vučković (3.) iz OŠ Klinča Sela (mentorica: Gordana Peršin - Buden)

Pokajnik (Milena Mandić)

- izvodi Jan Rajšel (8.) iz OŠ Vladimir Nazor, Pisarovina (mentorica: Danijela Kordić)

Znatiželja (Zvonimir Balog)

- izvodi Ivano Žepačkić (5.) iz OŠ Dubrava (mentorica: Anica Mlinar)

Moja popevka (Maja Škrinjarić)

- izvodi Luka Čegec (7.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Ljiljana Bušić)

Mali crni dječak (William Blake)

- izvodi Dario Štritof (8.) iz OŠ Pušća (mentor: Vedran Iskra)

Govor (ban Josip Jelačić)  

- izvodi Mihael Dugonjić (7.) iz OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić (mentorica: Višnja Poropat Vujnovac)

Zaljubljena u čitav svijet (Olja Savičević Ivančević)

- izvodi Angela Anočić (5.) iz OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić (mentorica Tanja Resanović)

Nezaboravno ljeto dobre curice Jakice (Irena Plejić Premec)

- izvodi Dora Maćešić (5.) iz OŠ Samobor (mentorica: Ana Matijašić)

Utjeha kose (Antun Gustav Matoš)

- izvodi Leon Hrastnik (8.) iz OŠ Bogumila Tonija, Samobor (mentorica: Katarina Škoc Zvonar)

Ni med cvetjem ni pravice (Miroslav Krleža)

- izvodi Filip Vlahović (7.) iz OŠ Bogumila Tonija, Samobor (mentorica: Tatjana Mesiček)

Ako (Rudyard Kipling)

- izvodi Slaven Molnar (8.) iz OŠ Rugvica (mentorica: Vesna Prlić)

Pjesma mrtvog pjesnika (Dobriša Cesarić)

- izvodi Ivona Glavaš (6.) iz OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo (mentorica: Marijana Balšić)

Moj zvjerko (Ema Pongrašić)

- izvodi Iva Gašparić (2.) iz OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (mentorica: Ljubica Skelin)

Otac i sin (Božidar Prosenjak)

- izvodi Fran Todorić (2.) iz OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (mentorica: Ljubica Skelin)

Dobri Miško (Sanja Pilić)

- izvodi Ivan Rodić (8.) iz OŠ Jurja Habdelića Velika Gorica (mentorica: Ema Berger)


[OPŠIRNIJE]



U kategoriji 7 - Radijska emisija
Marina Grugan / datum: 5. 3. 2020. 09:17

Sobe za bijeg (9:56)

Karlo Grošanić i Lorena Pasarić (4.) iz I. OŠ Vrbovec (mentorica: Tamara Štimac Galaš)

Školski ormar (10:00)

- Hana Leko i Maša Ivošević (7.) iz OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić (mentorica: Višnja Poropat Vujnovac) 

Gdje je nestao Božić? (10:00)

- Ivana Peh i Danijela Dunđer (5.) iz OŠ Stjepana Radića, Božjakovina (mentorica: Manuela Jadanec)


[OPŠIRNIJE]



RSS


preskoči na navigaciju