Školski projekt zaKAJ - AKTIVNO!!!

travanj  2021.

« Travanj 2021 »

Počeo školski projekt zaKAJ
Autor: Marina Grugan, 12. 9. 2019.

U školskoj godini 2019./2020. u našoj će se školi provoditi školski projekt posvećen kajkavskom jeziku i kulturnoj baštini zelinskoga kraja. Učitelji i učiteljice razredne i predmetne nastave zajedno sa svojim učenicima osmislit će zanimljive i poticajne aktivnosti čiji će zajednički cilj biti čuvanje kulturne baštine i kajkavskoga narječja. U sklopu projekta učenici će moći upoznati kajkavsko narječje, razvijati sposobnost verbalne komunikacije, upoznavati kajkavsku književnost, razvijati osjećaj za bogatstvo i ljepotu kajkavskog narječja, stvarati na narječju, izražavati vlastito mišljenje, raditi samostalno, razvijati poduzetnost i kreativnost te razvijati osjećaj odgovornosti i kolegijalnosti u svim aktivnostima. Trudit ćemo se ovim projektom povezati školu i širu zajednicu, uključiti roditelje, djedove, bake, sve zainteresirane koji vole kajkavski i žele da živi bar još sto let!

Za sve prijedloge i poticaje, za dobru volju i ideje sa svih strana otvorili smo e-mail na koji se možete javiti: kajkavskiuskoli@gmail.com te se slobodno uključite u naše ovogodišnje, a možda i višegodišnje planove!

Pripremila Vešligaj Lidija, prof. hrvatskog jezika.