Jedan izviđački dan s izvrsnim učenicima 29. svibnja 2017.

Kako bismo izvrsne učenike nagradili, odlučili smo s njima provesti jedan dan u prirodi. Savršeno mjesto u blizini naše škole bila je upravo Planinarska kuća Kladešćica. Nekoliko učitelja uputilo se tog jutra pješice na Kladeščiću, a tamo su ih čekali izviđački voditelji Odreda izviđača N.B. Đebo i izviđačkog odreda Savski Gaj iz Zagreba. Podijeljeni u dvije grupe (poletarci i mlađi izviđači) krenuli smo od samog jutra s programom. Izviđači su podizali šatore kako bi sigurno mogli prenoćiti dok su mlađi smještali svoje stvari u planinarsku kuću. Kako bismo u jednom danu prenijeli učenicima što više znanja o izviđačkim disciplinama, nastavili smo s radom, igrom, pjesmom i zajedničkim druženjem. Vezanje čvorova, izrada zaklona, izviđačka igra scoutball (učitelji protiv izviđačkih voditelja), putni znakovi, skupljanje drva za vatru i, naravno, fin i ukusan roštilj koji su pripremili naši učitelji. Šetnja po putnim znakovima, snalaženje po signalnim znakovima pomoću zastavica, sve su to bile zanimljive aktivnosti prvoga dana. U večernjim satima na logorskoj vatri pridružila nam se ravnateljica s još nekim učiteljima te gradonačelnik gospodin Hrvoje Koščec. Uz pjesmu, igru i zajedničko druženje završio je uzbudljiv dan s izvrsnim učenicima. Drugo jutro u iščekivanju ostalih učenika morali smo srušiti šatore, no nadamo se kako ćemo sljedeće godine uspjeti prenijeti još više izviđačkog znanja našim učenicima.

Uz izviđački pozdrav

„Budi pripravan“

Matea Petrić, dopredsjednica Odreda izviđača N.B. Đebo

objavio: Dražen Crni   datum: 6. 6. 2017.

28.6.2017. - podjela svjedodžbi (8h niži, 9h viši, 11h osmaši)

21.8.2017. - popravni ispit (8h)

4.9.2017. - prvi dan nastave

Za više obavijesti, slijedite LINK.

Kalendar nastave 2016-2017.pdf