Hotel za kukce u školskom parku

Eko skupina naše škole  svjesna je koliko važnu ulogu  imaju korisni kukci u suzbijanju  nametnika u vrtovima i parkovima  i odlučila je obnoviti hotel za kukce.  Ispunili su ga bambusom, češerima, korom drveta, izbušenim drvenim blokovima u koje se ujesen uvlače solitarne pčele  kako bi položile svoja jajašca. Na proljeće će one oprašivati  voćke u obližnjem  voćnjaku. Hotel su već nastanile bubamare. One se hrane lisnim ušima koje napadaju ukrasne biljke u školskom parku. Uši naime sišu biljne sokove i tako mogu potpuno uništiti biljku. U obnovi hotela veliku ulogu imali su domari naše škole kao i roditelji  te djedovi i bake naših učenika, no najvrednije ruke bile su upravo ruke učenika eko skupine. Hotel spremno čeka i prima na zimovanje nove stanare, a naši učenici će  sada imati  priliku promatrati kako ta marljiva bića koriste hotel za hibernaciju, za  skladištenje peludi ili odlaganje jajašca.

fotogalerija

Pripremila učiteljica Višnjica Dananić

objavio: Ivana Tuđan   datum: 10. 11. 2017.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika