SVIBANJ 2024.

« Svibanj 2024 »

Izvanučionička nastava sedmaša
Autor: Ivan Sušec, 20. 3. 2023.

Sedmaši upoznali Nikolu Teslu i Dražena Petrovića

Fotogalerija

U četvrtak 16. ožujka bili smo na terenskoj nastavi u Tehničkom muzeju Nikole Tesle i Muzeju Dražena Petrovića. U Tehničkom muzeju proučavali smo izume Nikole Tesle, radili smo pokuse vezane za struju, vidjeli smo razvoj rudnika kroz povijest i još mnogo toga. Vodič koji nas je vodio kroz muzej bio je veoma zabavan i zanimljiv.

U Muzeju Dražena Petrovića atmosfera je bila drugačija. Vodič je bio zanimljiv, no tema sporta nije zanimala baš svakog. Nedostajali su nam i pokusi koji bi podigli naše raspoloženje. U muzeju smo vidjeli mnoštvo izloženih dresova, medalja, pehara i osobnih predmeta Dražena Petrovića i drugih slavnih sportaša. Na kraju razgleda pogledali smo desetominutni film o tom hrvatskom košarkašu.

Nakon muzeja slijedio je svima dragi dio, pola sata slobodno kad smo mogli prošetati, kupiti nešto za jelo ili samo razgledavati uokolo.

Elena Srpak, 7. a

Kraći dojmovi o izletu:

„U Tehničkom muzeju bilo je jako zanimljivo i zabavili smo se. Vidjeli smo stara vozila i neke predmete iz kuće. Također, bili smo u dvorani gdje smo vidjeli pokuse i izume Nikole Tesle, a neki su čak sudjelovali u pokusima. Na gornjem dijelu muzeja vidjeli smo planetarij. Išli smo i u rudnik gdje je bilo jako nisko te smo sporo prolazili kroz njega.“ (Petra Vujić, Lucija Marković i Sarah Miljak, 7. b)

„Najviše mi se svidio odjel pokusa Nikole Tesle gdje smo probali njegove popularne strojeve.“ (Leonarda Bastalec, 7.a)

„Kad smo stigli u prvi muzej, vidjeli smo helikoptere i avione. Išli smo u prostoriju s izumima Nikole Tesle. Tu smo se Josip i ja javili za testiranje izuma. Vodič mi je dao neku lampu i štap, prislonio sam štap na lampu i gledao sam u strahu struju dok mi je lampa svijetlila u ruci. Svi su se u publici smijali.“ (Bernard Mikovčić, 7. b)

„Meni je najdraži dio ovog izleta bilo kad smo hodali kroz rudnike. U rudnicima su bile sakrivene lutke koje su nas prestrašile.“ (Kristina Katanec, 7.a)

„U Tehničkom muzeju bilo smo u rudniku. Bilo je jako dobro jer nam je vodič objašnjavao neke zanimljivosti, a na kraju nam je pokazao zvono za uzbunu.“ (Patrik Petrinčić, 7.b)

„Kad smo izašli iz rudnika, došli smo do jedne naprave koja izgleda kao kotač za hrčka. Lucija je ušla u kotač te su ga dečki pokušali zaustaviti, ali nisu uspjeli. Nakon toga smo gledali stare aute, vlakove i makete aviona, a vidjeli smo i neka kućna pomagala.“ (Maša Kavić, 7.a)

„Pješke smo išli do Muzeja Dražena Petrovića gdje smo vidjeli sve njegove medalje i trofeje te smo pogledali video o njemu. Poslije toga dobili smo slobodno vrijeme da se prošećemo Trgom Cibone.“ (Gabriel Puhelek, Luka Filipović i Luka Idžanović, 7.b)

„Puno smo naučili o košarci i o važnosti bavljenja sportom te o važnim sportašima, a posebno košarkašima. Bilo mi je jako zabavno i htjela bih to ponoviti.“ (Karmen Komljenović)

„U busu smo puštali muziku odozada, ali nas je profesorica opomenula i rekla da ju boli glava od nas. Ali nastavili smo je slušati… Slikale smo se na svakom uglu. U šetnji gradom naišle smo na uređaj za slikanje. Tamo smo sve novce potrošile, ali bilo je vrijedno jer slike su super!“ (Leona Kavić, 7.a)

„Najdraži trenutak izleta bilo je pola sata odmora kada smo išli po kebab. Najbolji u gradu!“ (Ivan Škrinjarić, Matej Cvitan, 7.a)