Izleti

Terenska nastava u Zagrebu

U srijedu 13. studenoga ujutro oko pola devet krenuli smo autobusom na terensku nastavu u Zagreb. U autobusu smo se zabavljali slušajući pjesme na mobitelima, pričajući i šaleći se međusobno.

Oko deset sati stigli smo u Tehnički muzej. U muzeju nam je bilo jako zanimljivo, čuli smo puno novih informacija o Tesli i njegovim izumima.

Posjetili smo i vrlo zanimljivu maketu rudnika. U muzeju mi se najviše svidio planetarij u kojem smo gledali zvijezde i avioni koji su bili obješeni na plafonu muzeja.

Oko pola jedan završili smo s razgledavanjem muzeja te se uputili prema Arena centru. Tamo smo dobili više od pola sata slobodnog vremena koje smo iskoristili za šetnju i razgledavanje trgovina.

Došlo je vrijeme da odemo do Cinestara.  Kupili smo kokice i sokove te ušli u kinodvoranu. Gledali smo zanimljiv film po imenu Pijev život. Radi se o dječaku Piju koji živi sa svojim bratom Ravijem i roditeljima. Obitelj ima zoološki vrt, isprva im dobro ide, ali zbog političkih prilika u Indiji krene im loše te njegovi roditelji odluče da će se odseliti u Kanadu. Sa sobom su uzeli i životinje kako bi ih prodali u Americi. Na putu do Kanade brod je pogodila jaka oluja te ga potopila. Pi se jedini spasio, ali je ostao sam s tigrom u čamcu usred oceana.

Nakon dugo vremena uspjeli su se spasti tako što su došli na obalu Meksika. Film mi se svidio jer je bio napet, duhovit, a i zbog poruke da nikad ne treba odustati ni izgubiti vjeru.

Doma smo došli oko 19 sati, nakon burnog dana bio sam tako umoran da bih odmah zaspao.

Za više fotografija kliknite u fotogaleriju.

Gabrijel Gaši, 8. b

objavio: Dražen Crni   datum: 21. 11. 2013.

29.3.2018. -  6. 4.2018. PROLJETNI ODMOR UČENIKA

30.4.2018. Prvosvibanjske sportske igre